KEMER KAYMAKAMLIĞI
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI
 
15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller hakkında Kanunda 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklik ile “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak ilan edilmiştir.
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarının bu programla ilgili görev ve sorumlulukları aşağıya çıkartılmıştır.
 
  • PROGRAM
 
11 TEMMUZ 2017-SALI
 
  • Saat 11:00’de Şehit ailelerinin ve onlarla birlikte Şehit kabirlerinin, İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı ve diğer Daire Amirlerince ziyaret edilmesi.
  • Kemer Merkez Huzur Camisinde öğle namazı vaktinde 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulması ve dua edilmesi ve ayrıca, akabinde yemek ikramı yapılması.
 
12 TEMMUZ 2017-ÇARŞAMBA
 
  • Kemer Merkez Camisinde öğle namazı vaktinde 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okutulması ve dua edilmesi.
 
13 TEMMUZ 2017-PERŞEMBE
 
  • Saat 10:30’da Kemer Merkez Huzur Camisi konferans salonunda, Yaz Kuran Kursları 15 Temmuz Şehitleri Özel Anma Programının icra edilmesi.
14 TEMMUZ 2017-CUMA
 
  • Cuma namazı vaktinde, Kemer Merkez Huzur Camisinde 15 Temmuz Şehitleri ve tüm Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunması ve Şehitlerimiz için okunan Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması ve akabinde yemek ikramı.
  • Saat 19:30’da Kemer Kaymakamlığı’nca ilçemizdeki tüm Şehit ve Gazi yakınlarına akşam yemeği verilmesi.
 
15 TEMMUZ 2017-CUMARTESİ
 
  • Saat 21:00’de “Milli Birlik Yürüyüşü” yapılması. (Yürüyüşe ilçe protokolü, kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar Türk Bayraklarıyla katılacak olup, yürüyüş Mehter Takımıyla birlikte Merkez Ralli Alanı-Liman Caddesi-Cumhuriyet Meydanı güzergahında icra edilecektir.
  • Anma programı Cumhuriyet Meydanında aşağıdaki şekilde yapılacaktır.
- Yürüyüş sonrası Cumhuriyet Meydanında toplanma.
- 15 Temmuz Anı Defterinin İmzalanması.
- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı.
- Kuran-ı Kerim Tilaveti.
- Dua.
- İlçe Kaymakamı’nın Konuşması.
- Mehter Takımı Gösterisi.
- İlahi Dinletileri.
- 15 Temmuz Konulu Film ve Slayt Gösterimi.
- 15 Temmuz Konulu Şiirler ve Mektupların Okunması
- Saat 00:13’te Sela Okunarak Demokrasi Nöbetine Başlanılması.
- Sayın Cumhurbaşkanımızın Canlı Bağlantı ile Meydanlara Hitabının Yayınlanması.
- Kemer Merkez Huzur Camisinde Sabah Namazının Kılınması.
- İkramlar.
 
Tüm Halkımız Davetlidir.