30 AĞUSTOS  2017 ZAFER BAYRAMI KUTLAMA PROĞRAMI
 
 
            Kemer İlçesinde Zafer Bayramı 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü aşağıda belirtilen esaslar dahilinde 07.00 – 24.00 saatleri arasında kutlanacaktır.
 
            I-ÇELENK SUNMA VE KUTLAMA PROĞRAMI
 
           A. ÇELENK SUNUMU;
            1-Çelenkler Cumhuriyet Meydanındaki (Saat Kulesi) Atatürk Anıtına sunulacaktır.
            Atatürk Anıtına, Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Kemer Belediye Başkanlığı çelenkleri sunulacaktır.
 
            2-Çelenkler Resmi Bayram ve Anma Günlerinde Anıtlara Konulacak Çelenkler Yönetmeliğinde gösterilen niteliklere uygun olarak hazırlanacak ve 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat:08.45’de Cumhuriyet Meydanında(Saat Kulesi) bulunan Atatürk Anıtı önünde hazır bulundurulacaktır.
 
            3- Çelenk sunma töreni saat: 09.00’da başlayacaktır. Çelenkler protokol sırasına göre Atatürk Anıtına sunulacak ve takiben Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunu müteakip, İstiklal Marşımız söylenecek ve Şanlı Türk Bayrağımız göndere çekilecektir.
            4- Çelenk sunma törenine katılacak ilgililer günün anlam ve önemine uygun kıyafet ile törendeki yerlerini alacaktır.
 
      B. KUTLAMA
      1. Günün anlam ve önemini belirten konuşma.
      2. Törene katılanların bayramlarının kutlanması.
 
II- TEBRİKLERİN KABULÜ
 
                        Zafer Bayramı dolayısıyla İlçe Kaymakamı, 11.45’de, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı olduğu halde, Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul edecektir.
                        Kurum Amirleri tebrikata giriş sırasına göre Makama alınacak olup, tebrikata giriş listesinin sunumu Kaymakamlık personeli Emine BAŞ tarafından yapılacaktır.
 
III- GÖREVLER VE GÖREVLİLER
 1. Törenin sunuculuğunu Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı İngilizce öğretmeni Başak ERGENEKON, İstiklal Marşının yönetimini Kemer Hacı Mehmet Saygın Orta Okulu Müzik öğretmeni Ahu KÜSMÜŞyapacaktır.
 2. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kemer İlçe Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Üsteğmen Hasan ÖZAK yapacaktır.
 3. 29 Ağustos 2017 Salı günü saat 17.00’dan itibaren tüm resmi ve özel kurumlar, kara ve deniz taşıtları bayraklarla donatılacak, gece binalar imkanlar nispetinde aydınlatılacaktır.
 4. Tören alanında emniyet ve trafik hizmeti İlçe Emniyet Müdürlüğünce sağlanacaktır.
 5. Kaymakamlık çelengini taşımak üzere, Emniyet Müdürlüğünce 2 Polis Memuru görevlendirilecektir.
   
 6. Törene katılacak askeri personel polis ve zabıta teşkilatı resmi üniformalı olacaktır.
   
 7. Tören alanına 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 08.45’a kadar ses yayın düzeni ila konuşma kürsüsünün kurulması Kemer Belediye Başkanlığı tarafından sağlanacaktır.
 8. Tören 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 08.45’dan itibaren Kemer Belediyesince Cumhuriyet Meydanında (Saat Kulesi) kurulacak ses yayın düzeni ile marşlar ve kahramanlık türküleri çalınacaktır.
 9. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğün 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları konulu 18.08.2017 tarihli ve 93473020-880-E.7101 sayılı yazıları ile 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği çerçevesinde icrası, tüm ilçe genelinde bayrak temasının ön planda tutularak şehir merkezi ve tören alanının Türk Bayraklarıyla donatılması ile bu yılki Zafer Bayramı kutlamalarının tam bir bayrak şöleni çerçevesinde yapılması doğrultusunda Kemer Belediye Başkanlığınca gerekli çalışmalar sağlanacaktır.
 10. Garnizon Komutanlığınca Şanlı Bayrağımızı göndere çekmek üzere 2 asker görevlendirilecektir.
   
 11. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle tören faaliyetleri ile ilgili daire amirlerinin programa uygun hareket edecek, herhangi bir aksaklığa sebebiyet verilmemesi sağlanacaktır.
   
  Bu program vatandaşlara davetiye, tüm kamu görevlileri için emir niteliğindedir.
   
  Gereğini rica ederim.

Dr. Mustafa Cihad FESLİHAN

Kaymakam